fbpx

Seks przyszłości

Grono terapeutek dyskutuje o tym, jak będzie wyglądał seks w przyszłości.

ogólnopolskie targi edukacji seksualnej

Seks przyszłości

Grono terapeutek dyskutuje o tym, jak będzie wyglądał seks w przyszłości.

Aleksandra Dymowska

Anna Pułjan-Laudańska

Agnieszka Szczygieł

Magdalena Nowacka

O dyskusji

Wychodzimy (chyba) z pandemii COVID-19. Dużo się zmieniło. Dzień Seksu też odczuł lockdown. Udało nam się w tym czasie rozwinąć w trybie ekspresowym.

Skutki pandemii są różne. Na niektórych zadziałała ona destrukcyjnie, dla innych była szansą na rozkwit. Jak wpłynęła na naszą seksualność?

Nie powiemy Wam na razie nic, ale są tacy, co obserwują pewne zmiany… Zapraszamy Was do wysłuchania dyskusji 4 terapeutek, które wymienią się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniem z pracy gabinetowej oraz wiedzą naukową.

Codzienne obserwowanie pacjentów pozwala im ujrzeć szeroką perspektywę i przewidywać.

Pracują w różnych nurtach, dzięki czemu obraz zmian będzie barwny, pełny i ciekawy. Może któraś dotyczy i Ciebie, chociaż jeszcze o tym nie wiesz?

W dyskusji wezmą udział Szanowne Panie Aleksandra Dymowska, Anna Pułjan-Laudańska, Agnieszka Szczygieł, Magdalena Nowacka. Terapeutki z Poradni Seksuologicznej Bliżej Siebie w Gdyni.

Aleksandra Dymowska

Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT), psycholog, pedagog. W trakcie procesu certyfikacji z zakresu seksuologii klinicznej.

Współpracuje naukowo z Uniwersytetem Gdańskim i dydaktycznie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym.
Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTTDB).

Aktualnie oprócz własnej praktyki („Gabinet Nurt”) współpracuje z poradnią psychologiczno-seksuologiczną.

Zainteresowania kliniczne oscylują wokół dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn, zaburzeń preferencji seksualnych, uzależnienia od pornografii. 

Anna Pułjan-Lajdańska

Psycholożka-seksuolożka, psychoterapeutka, edukatorka seksualna, wykładowczyni akademicka, członkini PTS i PTP.

Na co dzień prowadzi Poradnię Psychologiczno-Seksuologiczną „Bliżej Siebie”, gdzie łączy pracę psychoterapeutki i seksuolożki, prowadząc terapię nastolatków, osób dorosłych oraz par.

W pracy terapeutycznej interesuje się perspektywą ciała jako obiektu pomagającego integrować trudne stany psychiczne, a także doświadczać siebie.

Współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi, instytucjami, gdzie prowadzi m. in. szkolenia z zakresu seksualności, edukacji seksualnej, form wspierania rozwoju psychoseksualnego dzieci, nastolatków, osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także konsultacje psychoseksualne. Zaangażowana także w promowanie pozytywnej i rzetelnej edukacji w zakresie cielesności małych dzieci, a także profilaktyki nadużyć m. in. poprzez rozwijanie projektu EduLali – przytulanki edukacyjnej, którego jest współautorką.

 

Agnieszka Szczygieł

Psycholożka, psychoterapeutka, edukatorka seksualna.

Współzałożycielka i specjalistka w Poradni Psychologiczno-Seksuologicznej Bliżej Siebie. W pracy klinicznej koncentruje się wokół psychoterapii indywidualnej, terapii seksuologicznej i terapii par.

Wykładowczyni i szkoleniowiec m.in. w obszarze seksuologii, edukacji seksualnej i psychotraumatologii.

Magdalena Nowacka

Magister psychologii (Uniwersytet Gdański), absolwentka seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

W trakcie zdobywania kwalifikacji z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Certyfikowana edukatorka seksualna oraz trenerka antydyskryminacyjna.

Od 2018 roku prowadzi grupę wsparcia dla osób transpłciowych oraz dla osób im bliskich przy Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT Tolerado. Udziela wsparcia psychologicznego w Poradni Psychologiczno-Seksuologicznej „Bliżej Siebie” oraz w Centrum Praw Kobiet – oddział w Gdańsku.

Prowadzi spotkania na temat seksualności biologicznej, psychicznej i kulturowej oraz dyskryminacji ze względu na płeć, orientację psychoseksualną i tożsamość płciową.

Sprawdź inne atrakcje Dnia Seksu:

Ups…

To jeszcze nie jest gotowe. Pracujemy nad tym! :)