fbpx

Debata o aborcji

Prawniczka Kamila Ferenc rozmawia z bioetykiem Ignacym Dudkiewiczem.

ogólnopolskie targi edukacji seksualnej

Debata o aborcji

Prawniczka Kamila Ferenc rozmawia z bioetykiem Ignacym Dudkiewiczem.

atrakcje 2021

Ignacy Dudkiewicz

Bioetyk

Kamila Ferenc

Prawniczka

O debacie

W ciągu roku, od ostatniej edycji Dnia Seksu, wydarzyło się coś, co nierozerwalnie wiąże się z kwestią zdrowia seksualnego człowieka. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego na temat ustawy aborcyjnej zatrząsł ulicami i sercami Polek i Polaków. Naszym obowiązkiem było poruszyć ten temat na tegorocznym wydarzeniu.

Dwie osoby – jedna o prawniczym, druga zaś o bioetycznych wykształceniu poproszone zostały, o ujawnienie nam swojej perspektywy na ten temat. To będzie fascynujące spotkanie! Nasza moderatorka zachęci ich do poruszenia takich kwestii jak:

  • Rozdzielanie światopoglądu od praw rozrodczych
  • Nie tylko żeńska perspektywa – czy ojciec nie ma nic do powiedzenia?
  • Wolność kobiety. a wolność płodu, czy o wolności nienarodzonego dziecka w ogóle można mówić?
  • Kiedy zaczyna się życie? (z racji obecności bioetyka w debacie)

Jednak przede wszystkim, pragniemy usłyszeć ich własne poglądy na temat aborcji. Jak zawsze w czasie Dnia Seksu, poszukujemy ciekawych perspektyw i inspirujących wypowiedzi.

Zaprosiliśmy do wspólnej debaty Szanowną Panią Kamilę Ferenc oraz Szanownego Pana Ignacego Dudkiewicza.

Kamila Ferenc

Aplikantka adwokacka, prawniczka i wicedyrektorka ds. programowych Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Współpracuje z kancelariami prawnymi poprzez prowadzenie spraw sądowych. 

Współzałożycielka Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu. 

W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawami kobiet, przeciwdziałaniem przemocy domowej i dyskryminacji. 

Często prowadzi sprawy pro bono i angażuje się w sprawy ważne z punktu widzenia interesu społecznego (np. ostatnio obrona zatrzymanych podczas sierpniowej demonstracji LGBT+ i demonstracjach po wyroku TK ws. aborcji).

 W 2017 r. ukończyła seminarium dla praktyków prawa EU Gender Equality Law w Akademii Prawa Europejskiego w Trewirze, a w 2019 r. Women’s Human Rights Training Institute. 

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Biurze Trybunału Konstytucyjnego, Rzecznika Praw Obywatelskich i kancelariach prawnych. 

W latach 2014-2016 Ambasadorka Rzecznika Praw Obywatelskich. 

W 2020 r. zaliczona do grona Girl Power Generation portalu Ofeminin i nominowana w Konkursie Rising Stars Prawnicy Jutra. W 2021 r. nominowana w Konkursie Prawnik Pro Bono.

Ignacy Dudkiewicz

Ignacy Dudkiewicz jest publicystą, dziennikarzem i nauczycielem. Filozof i bioetyk. 

Był redaktorem naczelnym działu „Publicystyka” w portalu organizacji pozarządowych ngo.pl oraz felietonistą „Gazety Stołecznej”. Publikował między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Krytyce Politycznej” i „Polityce”. 

W 2019 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka”, wyróżniony na Festiwalu Wrażliwym w kategorii „Najlepszy Reportaż prasowy – profesjonaliści”. 

Członek Zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

Zaangażowany w akcje mające na celu wsparcie osób w kryzysie bezdomności oraz zmianę społecznego wizerunku bezdomności. 

Współpracował lub współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i inicjatywami, między innymi z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Pracownią Badań i Innowacji „Stocznia”, Instytutem Spraw Publicznych, czy Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Członek Komitetu Doradczego programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy. 

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Więź ukazała się książka będąca zapisem jego rozmów z ks. prof. Andrzejem Szostkiem pt. „Uczestniczyć w losie Drugiego. 

Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”. Obecnie pracuje nad książką o polskim Kościele. 

Zajmuje się przede wszystkim sprawami bioetyki, wykluczenia społecznego (zwłaszcza bezdomności), Kościoła, społeczeństwa obywatelskiego. Redaktor naczelny Magazynu Kontakt.

Emma Nawrocka

Moderatorka rozmowy

Rozmowę będzie moderowała Emma Nawrocka – absolwentka studiów filozoficznych i socjologicznych, studentka IV roku psychologii o specjalności psychoseksuologia. 

Na obecnym kierunku zainteresowała się psychologią rodziny, psychologią dzieci i młodzieży oraz neuropsychologią. 

Na co dzień pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi jako terapeuta.

Była członkiem Koła Badań Psychologicznych Experior. Pomaga w badaniach naukowych oraz w organizowaniu konferencji. Laureatka stypendium rektora.

Sprawdź inne atrakcje Dnia Seksu:

Ups…

To jeszcze nie jest gotowe. Pracujemy nad tym! :)